Którą uczelnię powinieneś wybrać?

Którą uczelnię powinieneś wybrać?

Dla przeciętnego człowieka istnieje przekonanie, że dostanie się na uniwersytet w Europie Zachodniej jest praktycznie niemożliwe. Jedynym powodem takiego postrzegania jest fakt, że ceny najpopularniejszych instytucji są bardzo wysokie. Nie trzeba jednak wrzucać wszystkich uczelni do jednego worka. W tym artykule wyjaśnimy krok po kroku, jak za darmo złożyć wniosek do instytucji zachodnioeuropejskich.

Czy muszę płacić czesne i pokrywać koszty utrzymania?

Informujemy, w jaki sposób można ubiegać się o bezpłatny wstęp. Należy jednak wziąć pod uwagę koszty zakwaterowania, wyżywienia i innych niezbędnych rzeczy. Od początku należy mieć świadomość, że inny kraj oznacza inne ceny. Budżet jest czynnikiem, który może zawęzić lub zwiększyć potencjalne możliwości.

Żeby nie być gołosłownym, na przykład w Niemczech czesne wynosi około 250 euro. To całkiem niedrogo, biorąc pod uwagę możliwości, jakie można uzyskać, szukając pracy po ukończeniu studiów. Jednak koszty mieszkaniowe wyniosą około 12 000 euro.

Lista przybliżonych kosztów kształcenia

Ameryka Północna, Wielka Brytania, Australia – około 40 000 EURO.
Kraje Unii Europejskiej – około 20 000 EURO.
Kraje nadbałtyckie i wschodnioeuropejskie – ok. 9 000 EURO.

W praktyce wysokość kosztów zakwaterowania powinna być ograniczona do minimum, aby uzyskać wizę studencką. W praktyce uczniowie wydają jeszcze więcej, ponieważ nie można wykluczyć działania siły wyższej lub po prostu urlopu.

Czy jest to dla Ciebie drogie?  Nie martw się, mamy kilka miejsc, do których możesz aplikować za darmo, bez udziału CSE.

1) Scuola Normale Superiore di Pisa – instytucja szkolnictwa wyższego we Włoszech. Jest to najpopularniejsza uczelnia wyższa w Europie Zachodniej. Nie musisz płacić za zakwaterowanie i naukę w języku włoskim.
2. Uniwersytet Helsiński jest najpopularniejszą uczelnią w Finlandii. Obecnie liczy około 40 tys. studentów. Istnieje możliwość uzyskania tytułu licencjata całkowicie bezpłatnie.
3. Asia Pacific University of Technology & Innovation – malezyjska uczelnia, której popularność wynika z faktu, że jej studenci są doceniani przez wszystkie większe organizacje. Można się tu zgłosić bez żadnych egzaminów. A biorąc pod uwagę położenie geograficzne, studia będą dosłownie kurortem.