5 ciekawych i najważniejszych wskazówek dla osób kupujących domu za granicą

5 ciekawych i najważniejszych wskazówek dla osób kupujących domu za granicą

Jeśli przeprowadzasz się do nowego kraju, znalezienie domu jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Maksymalnie zmniejsz ryzyko pułapek prawnych i złych inwestycji w nieruchomości dzięki naszym wskazówkom dotyczącym zakupu domu za granicą zakup domu poza granicami kraju będzie znacznie bezpieczniejszy  . Wiele osób, które wyjechały za granicę, odczuło pokusę zakupu domu w miejscu w którym aktualnie przebywali. Mieszkańcy Polski z racji dość częstej w emigracji zarobkowej rozważają zakup nieruchomości, takich jak Francja Niemcy czy  Wielka Brytania

Czasami cena zagranicznych nieruchomości może wydawać się bardzo atrakcyjna ze względu na kurs walutowy faworyzujący walutę potencjalnych nabywców. Turyści mogą również zakochać się w cudownym miejscu podróży; być może prowadzi to do zainteresowania kupnem nieruchomości za granicą jako sposobu na spędzenie tam więcej czasu. Inni mogą być zainteresowani inwestowaniem w nieruchomości na niedocenianym rynku mieszkaniowym; być może istnieje duża szansa, że ​​z biegiem czasu znacznie się doceni.

Przeprowadzka do nowego kraju to trudny proces; Twoja lista kontrolna przeprowadzki za granicę będzie zawierała wiele ruchomych części współpracujących jednocześnie, z których nie najmniej ważnym jest Twoja sytuacja mieszkaniowa. Bez względu na motywację do zakupu domu za granicą, poniższe pięć wskazówek może zapewnić, że będziesz mieć bardziej pozytywne doświadczenia z kupowaniem domu. Wskazówka

Wskazówka nr 1: dokładnie zbadaj rynek

Chociaż globalne trendy cenowe nieruchomości mają miejsce, rynki nieruchomości w różnych lokalizacjach mogą przechodzić cykle wzrostów, a następnie korygowanie spadków. Mogą być one całkowicie niezależne od siebie. Krótko mówiąc, tylko dlatego, że wartości nieruchomości rosną w Twojej okolicy, nie oznacza, że ​​rosną również np. w Hiszpanii. Takie trendy są szczególnie ważne dla inwestorów; inwestorzy zazwyczaj chcą kupować u dołu, a sprzedawać u szczytu cyklu. Ponadto niektóre kraje uniemożliwiają lub ograniczają posiadanie nieruchomości przez obcokrajowców. Upewnij się, że masz prawo do zakupu nieruchomości w tym kraju i na jakich warunkach. Jest to niezbędny krok przed przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy, aby uniknąć oszustw lub gorzkiego rozczarowania.  Zasadniczo sensowne jest odrobienie pracy domowej na temat rynku nieruchomości w kraju, w którym rozważasz zakup przed wystawieniem pieniędzy. Obejmuje to sprawdzenie kursu waluty i stabilności w kraju, w którym chcesz dokonać zakupu.

Wskazówka 2: Uzyskaj profesjonalną pomoc w zakupie ! 

Kupno domu za granicą bezpośrednio od właścicieli może skutkować świetnymi okazjami. Niemniej jednak, jeśli nie znasz rynku nieruchomości w danym kraju, zakup za pośrednictwem profesjonalnego agenta nieruchomości lub renomowanego dewelopera może dostarczyć przydatnych wskazówek, które pomogą Ci uniknąć wielu pułapek przy zakupie nieruchomości za granicą. Tacy profesjonaliści zazwyczaj mają obowiązek zadbać o to, abyś został odpowiednio poinformowany o szczegółach zakupu. Zwykle dokładają również starań, aby sfinalizować transakcję i zapewnić z niej satysfakcję.

Wskazówka 3: Zatrudnij przedstawiciela prawnego

Chociaż transakcje dotyczące nieruchomości w Twoim kraju zamieszkania na ogół nie wymagają usług prawnika, posiadanie niezależnego profesjonalnego prawnika reprezentującego Twoje interesy i zwracającego uwagę na potencjalne problemy prawne może być nieocenione przy zakupie nieruchomości za granicą

Porada 4:  Zleć przetłumaczenie kluczowych dokumentów

Przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów związanych z potencjalną transakcją nieruchomości upewnij się, że zostały one profesjonalnie przetłumaczone, jeśli są napisane w języku, który nie jest dla Ciebie do końca komfortowy.  Musisz dokładnie wiedzieć, na co zgadzasz się ze sprzedawcą, używając słów, które możesz jasno zrozumieć.

Wskazówka 5: Oszczędzaj pieniądze  na spłatach kredytu hipotecznego

Po przeczytaniu, zrozumieniu i zaakceptowaniu warunków zakupu nieruchomości za granicą, będziesz musiał dokonać ustaleń, aby za to zapłacić. Przelewając środki związane z nieruchomością, powinieneś znaleźć lepsze rozwiązanie wymiany walut niż zwykła wizyta w banku. Niektóre banki świadczą słabe usługi, które często wiążą się z bardzo szerokimi spreadami „spread trading”  i ograniczoną wielkością transakcji.  Bądź tego świadomy i sprawdź, jakie masz opcje.