Magia pozytywnego myślenia

Magia pozytywnego myślenia

Aby mieć pozytywne wyniki, musisz mieć pozytywne nastawienie, nie ma możliwości, aby negatywna osoba osiągnęła pozytywne wyniki.  Pozytywne działanie daje nadzieję na lepszy wynik, dlatego nie można lekceważyć siły pozytywnego myślenia.

Pozytywne nastawienie oznacza myślenie o plusach danej sytuacji, oczekanie dobrych rzeczy w przyszłości, ale też odrzucenie tego, co jest w Twoim życiu złe. Nie dosłownie, bo cięzko na lrzykład zmienić pracę (choć jeśli cię niszczy, warto!), ale w gruncie rzeczy czasem wystarczy zmienić myślenie o czymś, a okazuje się nie takie złe. Jako pozytywna osoba eliminuj z życia na przykład uczucia strachu, niepewności, zawiści, gniewu, żalu albo użalania się nad sobą, które sprawiają, że robisz się psychicznie słaby i jeśli będziesz stale w tych uczuciach żył, przestaniesz próbować czegokolwiek, co chcesz osiągnąć.

Pozytywne zachowanie podczas rywalizacji z innymi ludźmi jest zastraszeniem dla innych konkurentów, niezależnie od tego, czy jest to szkoła, klasa, czy nawet lokalne wyzwanie związane z odchudzaniem w Twojej okolicy.

Kiedy zawsze zachowujesz się w określony sposób przez długi czas, to działanie zaczyna zakorzeniać się w twojej osobowości, to, co wymagało wiele wysiłku, okaże się odruchem, który przychodzi naturalnie.

Zawsze próba bycia pozytywnym może być na początku trudna, ponieważ ten mały wewnętrzny głos będzie ci mówił, że nie możesz tego zrobić, ale im bardziej będziesz trzymać się pozytywnego nastawienia i bycia pozytywnym nawet w negatywnych okolicznościach, stanie się to łatwiejsze i ostatecznie stanie się  częścią twojej osobowości.

Większość ludzi zazwyczaj czuje się negatywnie wcześnie rano, gdy tylko się obudzą i zdają sobie sprawę, że mają przed sobą długi, gorączkowy dzień, automatycznie czują się zakwestionowani i bezradni, to idealny moment na włączenie pozytywnego nastawienia.

Każdego ranka budzisz się i zapewniasz, że będzie to dobry dzień i że masz całkowitą kontrolę nad swoim szczęściem.  Możesz nie mieć kontroli nad tym, co dzieje się w ciągu dnia, ale masz kontrolę nad swoją reakcją na to, co się wydarzy.

Chociaż twój dzień może okazać się nie taki, o jakim marzyłeś, zamiast denerwować się, a nawet złościć na siebie i czuć tak jakbyś zawiódł, po prostu zrelaksuj się i wiedz, że jutro jest kolejna okazja, aby spróbować ponownie, wprowadzając te pozytywne zmiany do swojego życia każdego dnia i kontrolując sposób, w jaki reagujesz na każdą sytuację wokół ciebie, może na początku być tylko aktem bycia pozytywnym, ale później  kiedyś zdasz sobie sprawę, że już nie działasz, ale w rzeczywistości zawsze zachowujesz pozytywne nastawienie.