Recenzja książki “Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać” Mikołaj Marcela

Recenzja książki “Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać” Mikołaj Marcela

Jeśli jesteś uczniem, posiadasz kolegę, koleżankę, którzy nadal chodzą do szkoły, a nawet jeśli jesteś rodzicem i chcecie dowiedzieć się, jak to naprawdę jest w szkole, i jak ją przetrwać, albo jak pomóc komuś kto zmaga się z codziennym i monotonnym chodzeniem do szkoły, to publikacji “Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać” będzie dla ciebie idealna. 

Mikołaj Marcel w swojej książce wytłumaczy każdemu jak poradzić sobie z trudnymi lub nudnymi przedmiotami, jak robić efektywne notatki, oraz jak aktywność fizyczna, i dobrze dobrane posiłki do naszej diety, wpływają na efektywną naukę. I to wszystko bez żadnego przynudzania, lecz z dystansem i humorem. 

Jeśli uważasz, że szkoła to jak więzienie, albo najgorsza fabryka produkująca najnudniejsze przedmioty, które i tak nikomu się nie przydadzą, i po prostu nie chce ci się chodzić do szkoły, to wybitny ekspert- Mikołaj Marcel, poprowadzi cię krok po kroku, jak ją przetrwać.

Wkurzający nauczyciele, którzy myślą, że ich przedmiot jest najważniejszy, i każdy powinien mieć z niego same szóstki, bo przecież “To nic trudnego, na studiach będzie gorzej”, tony materiały do nauczenia, masa zadań domowych, nad którymi trzeba siedzieć do późnych godzin wieczornych, brak czasu dla rodziny, przyjaciół, a nawet siebie, aby oddać się, choć na chwilę swojemu hobby. Każdy z nas zna to uczucie. 

Pan Marcel piszę krótko i na temat, aby nie przynudzać dodatkowo nikogo. Wytłumaczy w najprostszy możliwy sposób jak poradzić sobie z nawałem pracy domowe, zrobić efektywne notatki, aby wiedza sama nam weszła do głowy, oraz opisuję, że aktywny tryb życia oraz spożywanie dobrych i zdrowych posiłków, mają ogromny impakt na efektywną i skuteczną naukę. 

Mikołaj Marcel to polski wykładowca, pisarz, nauczyciel i ekspert w tematyce dziecięcej. Jego książki „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” oraz „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem” to lektury obowiązkowe dla każdego rodzica, który chce, aby jego dziecko rozwijało się w dobrym kierunku.